Hrvatska craft revolucija

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la stribor7 » čet tra 27, 2017 11:55 am

tinl je napisao/la:Jel vam znaju roditelji sta lupetate tu po forumu?
Moji neznaju ni da pijem, a kamo da kuham pivo u podrumu :twisted:
STRIBOR7

Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la stribor7 » čet tra 27, 2017 11:57 am

Popivopi je napisao/la:Zar nije Poljo Dux? Stribor mi je rekao. :D :D :D
POLJOOOOOOOO DUXČEEEEEEEEEEEE
STRIBOR7

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » čet tra 27, 2017 9:50 pm

kad narastem bit ću DUX
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sri svi 03, 2017 10:57 pm

Poljo je napisao/la:Najveći problem slavonskih craft pivovara je to što nakon što zarade milijune nemaju gdje vozit jahtu.
Dobri Pantelija je napisao/la: Nama nije problem, milijune nemamo, nismo crafteri ali plovimo a imamo i gdje.Nas 5/8 Pantelija ima plovila na Dravi i Dunavu a neki i na moretu plutaju.
stribor7 je napisao/la: Moja mene čeka u marini i kad god mogu uživam. Nije velika al može ponjet 12 osoba
imam CRAFT pivovaru... možda bude i legalna ovu ili sljedeću godinu
imam obiteljsku vikendicu na moru već 4 naraštaja iz 1968. g.
položio sam za brod do 12 metara prije 10 godina
ali nemam brod !
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tinl je napisao/la:eto vidiš..život je govno...
:mrgreen:
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri svi 03, 2017 11:49 pm

Imao sam vikendicu na moru, i brod(ić), i vikendicu vu planincah, i vozio se gliserima i brodovima, no nema većeg gušta, doma, uz roštilj probavati svoje domaće pivuše, prisjećajući se svih tih pizdarija koje su prethodile kuhanjima ove miline. Jeb'o sve ostalo, nek se mlađi zanose kojekakvim poluvrijednostima. Ostajem doma, uz lonac, fermentor i kegerator :lol:
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » uto svi 16, 2017 2:07 pm

Poljo vas je sve zaludio s tim antikraft revolucija pokretom jer je ZV njegova bivša ljubav s kojim ima ne riješene račune.. Ajmo pogurat pokret.. ko jebe Polju
in fermantation we trust

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » uto svi 16, 2017 3:17 pm

@isvara kad legaliziras pivovaru, zadnji dokument je kod carine ishodovanje PUR obrasca i statusa male nezavisne pivovare... na dnu obrasca ima kucica sa pitanjem: Da li ste u posjedu jahte?

Ako odgovoris NE, po zakonu te pripada neka od jahti koju RH zapljeni talijanima... true fact!

Tako da se ne brines... samo ti nama postani legalan i jahta je tu :)
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Popivopi
Postovi: 143
Pridružen/a: sri sij 13, 2016 6:05 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Popivopi » sri svi 17, 2017 6:39 am

Prije svega moramo reci, tko od ovog posla zarad za jahtu, svaka cast.
Žao mi je sto vise craftera nije na forumu, al vi koji ste tu da vas pitam: zar nije uobicajeno da, ako je festival, promocija odredenog proizvoda onda taj proizvod bude i po festivalskoj, promotivnoj cijeni?
Govorim o craft festivalu u Osijeku, gdje su se piva mogla kupiti po uobicajenim birtijaskim cijenama. Tko god je imao festivalsku cijenu, respect.(necu nikog reklamirati :wink: )

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sri svi 17, 2017 10:04 am

Uzmi u obzir da je neka jeftinija jahta od 20m, rabljena iz 2009. - 5M kuna.
Ako prodaješ pola kile pale alea po 10kn moraš ih prodat pola milijuna za jahtu.
Lakše je prodat 200 000 komada po 25kn ;)
A gdje su vezovi, gorivo, kurve, kokain? :D
slika

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » sri svi 17, 2017 10:17 am

Eh sad... to je tema za sebe i nesto o cemu bi se dalo diskutirat.
Osijek je bio Komercijalni Craft festival (kao sto je i zadar beer fest i sad sto ce bit dubrovnik beer fest, beeranje itd itd).
Osijek je npr bio po meni izvrstno organiziran...

netko je tu ulozio novce i riskira da mu propadnu ti novci (npr kisa u osijeku je pala 15 min nakon zatvaranja festivala) a taj netko ako moze, zeli zaradit neke novce i zbog toga je takva cijena.

mi smo dali pivo sa popustom, a cijene su definirane kako jesu... nama ide ono sto smo definirali kao nasu prodajnu cijenu iz pogona.
dok npr za homebrew prvenstvo, pijane caplje, i slicne entuzijasticne eventove, dajemo pivo for free (bacvu il dvije)...

Dali je cijena mogla bit 1-2 kn niza... vrlo vjerojatno da... ali nismo dosli tu radi festivalske cijene, nego probat sto sve RH craft nudi u tom trenutku... vaznije od toga mi je bilo da je organizator organizirao dovoljno struje... mislim da je ovo jedan od rijetkih eventova bez strujnih problema.

Ja bi radije pitao zasto se nije moglo definirat 1dec mjera tako da ljudi probaju 20 piva prije nego padnu na pod.

PS za festivalske cijene imas Zagreb Beer Fest :)
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

domagoj_os
Postovi: 122
Pridružen/a: sub kol 31, 2013 6:05 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la domagoj_os » sri svi 17, 2017 10:45 am

1 dl mjera bi bila sasvim ok, jedan prijatelj mi se "pohvalio" da je na jednom štandu platio 18kn pola litre piva, a dobio 2.5 dl piva i ostatak pjena...

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sri svi 17, 2017 10:48 am

domagoj_os je napisao/la:1 dl mjera bi bila sasvim ok, jedan prijatelj mi se "pohvalio" da je na jednom štandu platio 18kn pola litre piva, a dobio 2.5 dl piva i ostatak pjena...
Za takve stvari se treba pohvalit direkt na štandu i tražit dopunu, a ne prijateljima na društvenim mrežama ;)
slika

domagoj_os
Postovi: 122
Pridružen/a: sub kol 31, 2013 6:05 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la domagoj_os » sri svi 17, 2017 11:13 am

Poljo je napisao/la:
domagoj_os je napisao/la:1 dl mjera bi bila sasvim ok, jedan prijatelj mi se "pohvalio" da je na jednom štandu platio 18kn pola litre piva, a dobio 2.5 dl piva i ostatak pjena...
Za takve stvari se treba pohvalit direkt na štandu i tražit dopunu, a ne prijateljima na društvenim mrežama ;)
U potpunosti se slažem, ali napominjem da je glupo nekome natočiti pola čaše, a na kraju platiš više nego što bi platio za 0.3l.

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Hrvatska craft revolucija

Post Postao/la Pemac » ned lip 09, 2019 2:58 pm

Pretpostavljam da ovo nikada nije završeno?

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Re: Hrvatska craft revolucija

Post Postao/la mali badem » pon lip 17, 2019 3:00 pm

prvi dio navodno je i več je trebalo biti na "platnu " ALI ....

:hmelj: :pivo3: :hmelj: revolucija trajeee :pivo3:

možda ? se čeka Canes ili Motovun il kakva spasonosna lokacija :?

Odgovori