Hrvatska craft revolucija

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub tra 22, 2017 8:52 pm

tinl je napisao/la: ...
Dugo u noč je selom odvikivalo : Dideeee j.... ti mamuuuuuuu, Kumeeee j.... ti mammuuuuuuuu...
I tako se prabaka sto puta okrenula u grobu, a kumova mater došla pitat' je l' je on to ozbiljno nudio?
tinl je napisao/la:u čemu je problem ????
https://www.indiegogo.com/projects/hrva ... #/backersd nitko di sada nije ili bar ja nisam vidio evo ja ću linkat..
Tine, neki bi i pogače bez motike ... preko tuđe grbače.
A tko želi, nek' udijeli. Razmišljanja sam da ova tema nije vrijedna toliko postova, a dok neke teme još nisu ni blizu rasvjetljenja.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
VGdogy
Postovi: 53
Pridružen/a: čet srp 31, 2014 1:28 pm
Lokacija: Velika Gorica

Post Postao/la VGdogy » sub tra 22, 2017 10:22 pm

Tinl, kakav kralj! Nazalost ostao si jedan od rijetkih duhovitih!

:malosamsipopil: :malosamsipopil: :malosamsipopil: :malosamsipopil: :malosamsipopil:

Ja cu uplatiti na ime Buđe! Takav sampion mora biti na odjavi!

p.s. Jedan veliki pivar (kojem sam duzan pivo), davno sve rece: opusti se i kuhaj pivo!
volim pivo

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » ned tra 23, 2017 10:35 pm

Plava Kamenica napada...

"Naposljetku, neki od konobara koji rade u Loneu nisu osobito educirani: kad smo naručili crveni San Servolo,donijeli su nam usku,visoku čašu za lager. E sada, ako pivo poput crvenog San Servola, koje refermentira u boci, natočite u usku čašu za lager, dobit ćete prilično neugodni pivoskok, koji bi mogao zaliti cijeli stol. Zbog toga sama pivovara San Servolo uz svoje crveno pivo distribuira široku čašu na visokom stalku jedinu primjerenu za točenje takvog tipa piva"
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » ned tra 23, 2017 10:40 pm

sinco je napisao/la:Plava Kamenica napada...

"Naposljetku, neki od konobara koji rade u Loneu nisu osobito educirani: kad smo naručili crveni San Servolo,donijeli su nam usku,visoku čašu za lager. E sada, ako pivo poput crvenog San Servola, koje refermentira u boci, natočite u usku čašu za lager, dobit ćete prilično neugodni pivoskok, koji bi mogao zaliti cijeli stol. Zbog toga sama pivovara San Servolo uz svoje crveno pivo distribuira široku čašu na visokom stalku jedinu primjerenu za točenje takvog tipa piva"
gay :mrgreen:
save a tree - drink beer

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » ned tra 23, 2017 11:05 pm

Odma otkaz

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » ned tra 23, 2017 11:31 pm

Ne znam što je ovo, ali meni izgleda kao visoka lager čaša :D :pivo4:
slika
slika

koske
Postovi: 65
Pridružen/a: čet svi 12, 2016 8:05 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la koske » pon tra 24, 2017 4:27 pm

Poljo je napisao/la:Ne znam što je ovo, ali meni izgleda kao visoka lager čaša :D :pivo4:
slika
:D :) :o :lol:

Poljo,
zajeban si kao kratka deka :) :o :D :? :lol: :lol:
Pozdrav

Koske

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pon tra 24, 2017 7:09 pm

vjerojatno se radilo o ovakvoj casi...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pon tra 24, 2017 7:30 pm

Od sad pijem homebrew samo iz casa na stalku.. Nisam znao da zivim na rubu pivoskoka 😂. I vi tamo sto festivale organizirate, dajte se uozbiljite.. Od sad samo ona plastika za sampanjac u 2 dijela sto se nasarafljuje ;-)
slika

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » pon tra 24, 2017 8:16 pm

pise crveni san servolo a ti si linko obicni svjetli...poljo poljo
slika

slika
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pon tra 24, 2017 10:48 pm

I jedno i drugo je lager refermentiran u boci..
slika

hpastar
Postovi: 85
Pridružen/a: pon kol 03, 2015 2:52 pm
Lokacija: Split,Hrvatska
Kontakt:

Post Postao/la hpastar » uto tra 25, 2017 12:03 pm

sinco je napisao/la:
Gorann je napisao/la:Ja se slazem sa seratorom , jer ja cu rado pogledat film ali mojem hobiju to nece pomoci niti malo. A mnogi ce imat izravne koristi od njega
Na kojeg seratora mislis Poljo , puno ih je
Uz duzno postovanje goranne imas od craftera sadasnjih i buducih koji ce proizac iza tog filma itekakve koristi... imas i neke stete to priznajen...

pitaj ljude kako i po kojim cijenama su se nabavljale sirovine prije 4-5 godina. Danas imas 5-10 dobavljaca i kupujes sirovine po malo vecim cijenama nego mi i sve sta ti padne na pamet imas kod sebe za 24 sata.
Jel mislis da miha drzi 2 tone hmelja na lageru radi tebe i polje?
Jel mislis da se ireks sad ima distribuciju yakime i besplatnu dostavu slada po zg radi tebe i polje?

Imate sve to zato sta su tamo neki sebicni crafteri poceli povlacit tone yakime, weyermana, castlea, simpsona itd itd i postalo je ekonomski isplativo imat i prodat 100kg jecma tamo nekom splici, jer ako ne proda splici, za 5 dana ce neka od pivovara to potrosit.

Homebreweri i crafteri povlace jedni druge i smatram da su jedno drustvo... simson npr nece poslat slad distributeru ispod kolicine jednog slepera... znaci alternativa je povlacit slad od negdi iz EU po vecoj cijeni. Pa sad ti vidi...
Ima tu nešto istine, ali opet miješaš kruške i jabuke.
Naša jedina korist je dostupnost sirovina, premda imamo dućane svezapivo, positiv itd, koji imaju zalihe i za homebrewere, dok je vama to lova od koje živite + kupujete aute, vikendice itd. Tako da tražiti homebrewere da doniraju film o craft revoluciji koji isključivo pomaže craft pivovarama i popularizira ih je hmmm. Volio bi vidit listu donacija po pojedinoj craft pivovari, ipak vam je to direktna reklama.

Tako da se s ovim slažem s Poljom i Gorannom
Od početka čvrsto.

Avatar
mbed
Postovi: 259
Pridružen/a: pet lip 10, 2011 2:16 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci

Post Postao/la mbed » uto tra 25, 2017 12:19 pm

hpastar je napisao/la:Volio bi vidit listu donacija po pojedinoj craft pivovari, ipak vam je to direktna reklama.
Slažem se s ovim, ovo bi bio jako zanimliv info. Naravno, sumnjam da su pivovare uplatile preko kampanje, ali da ljudi znaju info koliko su direktno donirali, možda bi i odaziv na kampanju bio veći.

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » uto tra 25, 2017 2:43 pm

hpastar je napisao/la: Ima tu nešto istine, ali opet miješaš kruške i jabuke.
Naša jedina korist je dostupnost sirovina, premda imamo dućane svezapivo, positiv itd, koji imaju zalihe i za homebrewere, dok je vama to lova od koje živite + kupujete aute, vikendice itd. Tako da tražiti homebrewere da doniraju film o craft revoluciji koji isključivo pomaže craft pivovarama i popularizira ih je hmmm. Volio bi vidit listu donacija po pojedinoj craft pivovari, ipak vam je to direktna reklama.

Tako da se s ovim slažem s Poljom i Gorannom
Ma osjecam ja macehinski odnos homebrewera prema nama koji se bogatimo na pivu svakodnevno... a ovo sa vikendicama i autima je ziva istina, i zao mi je sto si ljubomoran na mene... ovo ljeto cemo ja i Slawoner doc do kastela sa jahtom da ti mahnemo pa da svratis do nas na malo crystal sampanjca.... pivo nam se zgadilo :/
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

hpastar
Postovi: 85
Pridružen/a: pon kol 03, 2015 2:52 pm
Lokacija: Split,Hrvatska
Kontakt:

Post Postao/la hpastar » uto tra 25, 2017 2:56 pm

sinco je napisao/la:
hpastar je napisao/la: Ima tu nešto istine, ali opet miješaš kruške i jabuke.
Naša jedina korist je dostupnost sirovina, premda imamo dućane svezapivo, positiv itd, koji imaju zalihe i za homebrewere, dok je vama to lova od koje živite + kupujete aute, vikendice itd. Tako da tražiti homebrewere da doniraju film o craft revoluciji koji isključivo pomaže craft pivovarama i popularizira ih je hmmm. Volio bi vidit listu donacija po pojedinoj craft pivovari, ipak vam je to direktna reklama.

Tako da se s ovim slažem s Poljom i Gorannom
Ma osjecam ja macehinski odnos homebrewera prema nama koji se bogatimo na pivu svakodnevno... a ovo sa vikendicama i autima je ziva istina, i zao mi je sto si ljubomoran na mene... ovo ljeto cemo ja i Slawoner doc do kastela sa jahtom da ti mahnemo pa da svratis do nas na malo crystal sampanjca.... pivo nam se zgadilo :/
Niko nije ljubomoran na tebe, nego je to vama biznis, a nama je hobi, to je glavna razlika, opet si polupao lončiće.
Znači nama ne treba reklama a vama treba, zašto bi mi vama plaćali reklamu, tj. nije ni to problem, ali dajte listu uplata, mi ćemo uplatit 10% onog šta vi uplatite, jel pošteno?
Od početka čvrsto.

Odgovori