Pozdrav iz Siska

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
harac80
Postovi: 2
Pridružen/a: pon pro 05, 2016 2:40 pm

Pozdrav iz Siska

Post Postao/la harac80 » pet pro 09, 2016 6:40 pm

Pozdrav ekipa!

Da se ukratko predstavim. Dolazim iz Siska (kao što naslov i implicira) :)
Imam 35 godina i ljubitelj sam piva, te imam veliku želju jednom napraviti svoje pivo. Apsolutni sam početnik što se proizvodnje piva tiče, ne znam niti osnove, pa Vas molim da me uputite od kuda da krenem s čitanjem foruma. Što prvo pročitati i u kojem smjeru krenuti?

Zanima me također, koliko košta nova/polovna oprema za kuhanje i proizvodnju piva. Nešto što bi bilo OK za početnika da se malo krene "igrati" i ima li smisla odmah kupovati nešto bolje/skuplje? Također, ako ima koja dobra duša iz Siska koja bi htjela podijeliti svoje iskustvo samnom bio bi iznimno zahvalan :)

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pet pro 09, 2016 6:46 pm

Za najlaksi uvod nemoj bas listat forum.. Izgubit ces se. Ako ti engleski nije stran prodji kroz par youtube videa sa osnovama.
A za osnovnu opremu za ufurat se treba ti ispod 800kn..od cega ce ti lonac bit oko 300. Znaci ako imas lonac ostalo su sitnice
slika

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » pet pro 09, 2016 7:42 pm


handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » pet pro 09, 2016 8:41 pm

Pozdrav,

poprilično sam siguran da se znamo pa mi slobodno pošalji pm ako imaš kakvih pitanja.
Možete ti i drugi Damir doći idući put kad ću kuhat (makar će to bit tek kad malo zatopli).
Do tad ti preporučam da pročitaš ovaj link od Vjeke. :)

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » pet pro 09, 2016 8:45 pm

Evo još malo:

https://hocupivo.wordpress.com/

Za početak ti i ne treba previše opreme. BIAB u loncu od 10 litara na štednjaku možeš odraditi i samo sa loncem ( koji može biti i posuđen ), termometrom ( http://www.svezapivo.hr/proizvod/41 ) i vrećom za slad.

Manje količine je isto tako lakše ohladiti improvizacijskim / priručnim metodama.

Samo strpljivo i pedantno ( posebice kod pranja / sanitacije / dezinfekcije opreme u post-boil/chill fazi te prilikom flaširanja) i uspjeh neće izostati.

Pozdrav :zivjeli2:


.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sub pro 10, 2016 2:52 pm

Ygor je napisao/la:Manje količine je isto tako lakše ohladiti improvizacijskim / priručnim metodama.
I ja sam tako razmišljao, ali srećom je frend ipak dao napravit chiller prije prvog kuhanja. Ne mogu ni zamislit koliko bi teži život bio bez chillera.
slika

Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

Post Postao/la Saša » sub pro 10, 2016 6:27 pm

Bok,
ja nećiu ništa predlagat samo pozdravljam :D

Sretno s novim hobijem

harac80
Postovi: 2
Pridružen/a: pon pro 05, 2016 2:40 pm

Post Postao/la harac80 » pon pro 12, 2016 9:49 am

Ljudi hvala svima na savjetima i dobrodošlici!

Krećem u proučavanje :)

Odgovori