Club Brew: SMaSH no2

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Oskar
Postovi: 603
Pridružen/a: uto kol 02, 2011 10:00 am
Lokacija: Vrapče, Zagreb

Post Postao/la Oskar » pon sij 05, 2015 3:44 pm

Ma vidim da ste svi spremni - kaj se mene tiče radite po planu, bit će prilike za SMaSH no.3

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » pon sij 05, 2015 5:08 pm

Svarrogh je napisao/la:Kako stojite sa pivom i hmeljem? Jel hocete da pomjerimo datum za 2 tjedna tako da svi koji su mislili napraviti pivo imaju dovoljno vremena za sve?
Danas sam se cuo sa Bojanom i datum se nece mjenjati ukoliko stvarno netko ne bude stigao ili kuha ovih dana.

Nema smisla odgadati i da Piva gube na kvaliteti bezveze!
Neka se izjasni iskljucivo onaj tko je 100% siguran da BI IMAO PIVO i zna da nece imati dosta vremena. Ako ce takvih biti vise tada postoji mogucnost pomicanja datuma, za sada datum stoji kako je.

Meni je dosao nelson tek u petak, ali jos nisam kuhao, mozda sutra. Ali i ako bude za vikend meni nije problem jer ide u kegove a ne u boce, 2 tjedna mi je sasvim dosta za to Pivo.

Znaci ja dolazim sa Nelson Sauvin :hmelj: , pa se moze nadodati na listu.

Naravno nosim i ostala piva koja imam na za probati, a obican Pale Ale (24IBU, 5.9%ABV,90% pilsen, 8% vienne i 2% biscuita) je hmeljen samo sa Spalt Selectom, tako da se i to moze probati uz ostala SMASH piva.

Vidimo se. :zivjeli2:
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

kiternas
Postovi: 329
Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la kiternas » uto sij 06, 2015 11:06 pm

flaširan EKG. Ne mogu reći da se baš ludilo osjeća hmelj. Trebalo je na flameoutu ubacit duplo. Vidjet ćemo 24-tog.

Avatar
sinke
Postovi: 103
Pridružen/a: pon ruj 15, 2014 2:50 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la sinke » sri sij 07, 2015 2:25 pm

Se može doć i ako se ne sudjeluje? Mi smo imali pune fermentore pa ne stignemo... ali dofuramo svoj APA. :)

Avatar
Matt
Postovi: 1330
Pridružen/a: sub vel 13, 2010 10:44 am
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Post Postao/la Matt » sri sij 07, 2015 2:28 pm

sinke je napisao/la:Se može doć i ako se ne sudjeluje? Mi smo imali pune fermentore pa ne stignemo... ali dofuramo svoj APA. :)
Naravno! Ponekad nemam ja pivo. Neću imati SMaSH, ali ja ću biti tamo. Vidimo se tamo!
HOMEBREWING OD 1997
PIVSKI SUDAC OD 1999

http://www.hrvatskohomebrewprvenstvo.beer

kiternas
Postovi: 329
Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la kiternas » sri sij 07, 2015 11:07 pm

Koliko boca treba? Koliko nas uopće ima? Ako nas je 30 pa da svatko dobije deci, to je 6 piva. Odbijemo li talog i dodamo komociju i pokojeg člana degustacije više, nije glupo ni 10 piva.

Avatar
ekser
Postovi: 305
Pridružen/a: pon sij 06, 2014 11:31 pm
Lokacija: Zg/Pž

Post Postao/la ekser » čet sij 08, 2015 10:53 am

Gdje budu druženja, MBR?

Ja bih možda navratio ako budem u Zg, iako nemam što donijeti, tj tih dana bi trebao biti fermentiran smash s magnumom, no vidim da ga se niste poželjeli ponoviti nakon prošle godine :)
uz to, nisam niti pogodio tražene vrijednosti, koristio traženu vodu (osim možda slučajno), te uz sve to nemam niti mogućnosti za išta osim bociranja, što znači da ne može nikako biti još i karbonizirano na vrijeme.
da, te ovo te ono, znam... bit će bolje idući put, nadam se
keep calm and čitaj dalje forum

Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la BanjoBrewer » sri sij 14, 2015 11:36 pm

Ubacio kojih 40g Summit dry hopa u keg danas, bumo vidli kaj bu reko.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » čet sij 15, 2015 7:26 pm

Mi ubacili 60g Hallertau Blanc za dry hop. Za sada zvuci obecavajuce.

Avatar
piccasso
Postovi: 361
Pridružen/a: ned lip 19, 2011 9:52 pm
Lokacija: Čakovec

Post Postao/la piccasso » čet sij 15, 2015 8:01 pm

ja sam dry hopao sa 2g/l pa se dosta slabo osječa aroma Willametta,možda zbog toga što je berba 2013 pa sam odvojio 5l pive i ponovio postupak sa 40g.
u subotu probam i flaširam.
više od 40 godina iskustva u ispijanju piva i 7 u kuhanju

Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la BanjoBrewer » čet sij 15, 2015 8:41 pm

Dry hopo bi ja njega na najjace, ali nisam imal vise he he he :-)

BTW, flame out additioni mi uz sav trud stvarno nis u zivotu ne znace, steta hmelja, prestajem s time, slow chill, fast chill isti k.

Ajmo hejteri dry hopa, hit me :twisted:

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet sij 15, 2015 9:54 pm

...zato sam odma drajhal sa 80g njemačkog cascadea.!

eh sad ! taj hmelj je na lošem glasu. ukupno sam ga sipao , umočio 180 g na 18l (u sekundaru ).!!

vodi li itko brige kolko je loše zamrznuti hmelj pa ga držati sat dva u okolini kuhanja kad se odmrzne , pa ga vratiti u friž na friz i tako nekoliko puta . zamrz - odmrz.ili ih je dobro odvagnuti pred samim frižom . prvi usip, pa drugi...priča o teoriji i praksi !

sve hmeljeve koje imam su iz 13.e . zadnjih 10ak kuhanja imam premalo mirisa hmelja u čaši ( gorčina koja je ciljana je ok ) . gube li se te fine nijanse temperaturnim i ledenim promjenama .?
poigram se hmeljem od fwh do 45 min , ali zadnji su uvjek od 10 min do 3 ili 0 min.poklopac , vrelnjača. a miris u čaši mi fali.
prošlo prolječe sam ih počel zamrzavati jer je preporučeno....

o hmelju pričam :hmelj: :hmelj:

ps.enti slova . počel sam pisati post dok je moj banjo još vozil tricikl a onda me zvali pumpat gume , vratiš se i eto suparnika ili ( ne )istomišljenika . bum sutra !

Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la BanjoBrewer » čet sij 15, 2015 10:14 pm

Ja drzim hmelj smrznut, i trudim se da je sto krace vani. Jednom kad otvorim to mora ici sto brze u sljedece batcheve ako je za aromu, isto tako ako je za posebne prilike, natjecanja ili slicno da je zadnja berba moguca. Jako bi volio da nekako dodjem do ISTOG hmelja koji koristi recimo Brewdog i napravim neki klon pa da vidim koliki je utjecaj procesa, a koliki sirovine u ozbiljno dry hopanim pivama. Zadnje vrijeme prakticiram i CO2 prekrivanje svih hmeljastih piva kod pretakanja,flasiranja i dry hopa, je bolje, ali nije do jaja.

Avatar
Matt
Postovi: 1330
Pridružen/a: sub vel 13, 2010 10:44 am
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Post Postao/la Matt » pet sij 16, 2015 8:29 am

One of the theories of dry hopping is that you do it while the beer is still fermenting, say at day 3 or 4. Read For the love of Hops, the book.

Damir, flame out hops work great for me. Maybe it doesn't work for you because of your heavy retardation. ;-)

Da, druženje je kod MBR. Nije važno da imate pivo, samo dolazi. Nemam ja SMaSH ovaj put i ja ću ići. We try to bring beer when we can. When we can't, we still go and hang out, trade tips and input, drink each others beers and have a good time. Hell, the very best thing you can do is bring a beer you have that is fucked up if you don't know why it's fucked up and other brewers can help you figure it out. Real brewers don't make fun of each other's beers. They help each other. Lots of brewers have learned and become better brewers simply by coming to the druženje.
HOMEBREWING OD 1997
PIVSKI SUDAC OD 1999

http://www.hrvatskohomebrewprvenstvo.beer

Avatar
ekser
Postovi: 305
Pridružen/a: pon sij 06, 2014 11:31 pm
Lokacija: Zg/Pž

Post Postao/la ekser » pet sij 16, 2015 10:47 am

uf, vrlo bih rado došao, malo da spojim sliku s tekstom i davim vas sa svim početničkim pitanjima koje još imam :) no na idući vikend mi pada flaširanje u Pž, koje se ne usudim prepustiti pomagačima (još vlada stav da pretjerujemo u higijeni iako koristimo samo vrelu vodu i alkohol, a sad ih dodatno planiram i zamaskirati u medicinske maske i rukavice, više da ih zahebavam a i ne škodi :))

dobar provod vam želim, a za druženje vjerujem da će biti još prilika... :zivjeli2:
keep calm and čitaj dalje forum

Odgovori