Pivari SMŽ

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
adolezal
Postovi: 54
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 11:34 am
Lokacija: Kutina

Pivari SMŽ

Post Postao/la adolezal » pet lis 03, 2014 12:00 pm

Pozdrav pivarima, ljubiteljima pive i svima koji se slično osijećaju ili neosjećaju.

Ovim putem bi zamolio sve koje zanima okupljanje sa područja Sisačko-moslavačke županije (Novska-Kutina-Popovača-Sisak-Ludina-Glina-Petrinja) sva ostala mjesta, javite se, da vidimo koliko nas ima, sa navedenog podrućja.
VIVA REVOLUCION.....i ne zaboravite ohladit pivo

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » pet lis 03, 2014 1:07 pm

Sorry što kasno javljam za ovo, jednostavno sam zaboravio stavit na forum:
SUBOTA
04. 10. 2014., 9.00 – 11.00 sati
Razgledavanje starih sisačkih pivovara - „Ruta sisačkih pivovara“
Lokacija: Stara pivovara, Obala Ruđera Boškovića 2 i Nova pivovara, Klizalište Zibel, Gundulićeva bb
Ruta sisačkih pivovara nastoji prezentirati tradiciju proizvodnje pive u gradu Sisku od 1855. godine. Tada je u grad stigao Čeh Novak koji je pokrenuo proizvodnju u zgradi koja postoji do današnjeg vremena i koja predstavlja najstariji industrijski pogon u gradu. Ta je pivovara kroz povijest mijenjala vlasnike da bi krajem 19. stoljeća došla u vlasništvo bogate sisačko – zagrebačke obitelji Alexander koja je bila i vlasnik Zagrebačke pivovare. Navedena obitelj odlučila je modernizirati proizvodnju te 1912. godine osnivaju novu pivovaru na području grada pod nazivom Zibel. Danas su od te pivovare očuvani podrumi koji svojom monumentalnošću ocrtavaju mogućnosti i snagu nekadašnje tvornice. O tradiciji proizvodnje pive u gradu ostala su samo sjećanja, a ruta koja se organizira trebala bi postati osnovica za daljnje promišljanje turističkih potencijala grada.
Gospon OLD će dofurat domaće pive da ljudi probaju nakon razgledavanja.
Bilo bi super kada bi svi koji su blizu navratili da se upoznamo. :)

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » pet lis 03, 2014 1:14 pm

Eto prilike. Probavati će se i Handinho-ve uspješnice a možda i od Neme.Vidimo se. Handinho nemoj zaboravit poslikati pivovare.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

Post Postao/la Saša » pet lis 03, 2014 2:05 pm

Bok,

dakle ja kuham u Petrinji . Baš danas idem pripremiti za sutrašnje kuhanje. Uglavnom do nedjelje sam tamo pa ako imate volje navratite ima pive i bit će roštiljček. Za sada će doć miso i celo i još jedan pivar iz petrinje koji nije na forumu pa bi bilo super da nas se skupi što više pa da se družimo. Trenutno imam tamno pšenično i nešto malo smascha .

Ja neću doć u Sisak na razgledavanje jer kuham, no ako ste za dođite poslije kod mene pa da se upoznamo , za one koji se neznaju, te započnemo druženje pivara SMŽ .

Moj kontakt broj : 091 / 5820 - 557


Živjeli

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » sub lis 04, 2014 8:16 am

Nažalost, ne mogu danas. Vidimo se drugi put.
A ovo za pivare SMŽ-a podržavam pa ćemo valjda nešto smisliti u skoroj budućnosti.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » ned lis 05, 2014 12:37 pm

Uglavnom, jučerašnja kratka edukacija milih nam sugrađana i sugrađanki je prošla očekivano. 99% ljudi je prvi puta vidjelo hmelj, slad i probalo nešto drugačije od ŽKP-a.Trebalo je napraviti anketu, ali nevjerojatan broj ljudi se žalio na razne zdravstvene smetnje uzrokovane našim industrijskim pivima te im je ovo bilo pravo otkriće. Handinho je napravio odličan dubbel.
PS: jedna muška ŽKP plavuša je ocijenila moj dunkelweizen kao: "Čudan neki mošt ":roll:
Volim ih zahmeljene.

Avatar
celo
Postovi: 88
Pridružen/a: uto svi 13, 2014 9:42 am
Lokacija: Petrinja

Post Postao/la celo » ned lis 05, 2014 3:13 pm

Zanimljivo i poučno druženje, dobra piva.
Kratak sam bio sa vremenom ali nadam se da ćemo se vidjeti češće.
I naravno podržavam sve vezano uz pivare SMŽ-a.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » ned lis 05, 2014 3:23 pm

jučer je prijatelj, koji radi u Zagrebačkoj pivovari ,prvi put probal domaću , svatovsku,zamamnog tjela, jantarnu, mirišljavu pivu .

# govorile njegve su oči
daj mi natoči #

:zivjeli: :hmelj:

adolezal
Postovi: 54
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 11:34 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la adolezal » ned lis 05, 2014 4:50 pm

meni je žao što sam kasnio pa nisam vidio prvo mjesto obilaska i došao kad je skoro bilo sve gotovo....
Kako neki ljudi kažu važno je imat volju, biti će ponovno obilazaka, te nadam se da to bude malo šireg programa ....tj. da druženje popunimo sa više prezentacije domače pive, i naravno malo prije nas pivare obavijestit o događajima da se stignemo pripremit za pridonošenje edukacijskog materijala u tekučem stanju......dubbel je bio super
VIVA REVOLUCION.....i ne zaboravite ohladit pivo

Giga
Postovi: 233
Pridružen/a: pet lis 11, 2013 9:58 pm
Lokacija: Moslavina

Post Postao/la Giga » ned lis 05, 2014 7:06 pm

Fino, fino... evo ja tek sada vidim događaj.

Baš me zanima koliko nas ima...

...

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » pon lis 06, 2014 6:53 pm

U članku o obitelji Alexander ima zanimljivih stvari vezanih uz pivarstvo na ovim prostorima:
...he bought the Zagreb Brewery, Limited, and the malt factory. The beer of Zagreb was not very popular at that time, as it is said: therefore S.D. invited experts from Bohemia to find out why the beer was not good. They realized that the problem of the beer of Zagreb lay in the quality of the water, they suggested how to handle it, and so the beer became excellent. But the people continued drinking imported beer, whose fame was much better. S.D. thought about how to make the people of Zagreb drink domestic beer: Little by little he bought houses in which there were inns, and when the lease with the innkeepers expired, S.D. made the exclusive sale of Zagreb beer a condition for their renewal.
:D

adolezal
Postovi: 54
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 11:34 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la adolezal » pon pro 15, 2014 11:57 am

Znam da nas ima. Zovite , obavjestite susjede, prijatelje da se potpišu ovdje....
VIVA REVOLUCION.....i ne zaboravite ohladit pivo

Odgovori