Prijedlog za novi podforum

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
darioklc
Postovi: 281
Pridružen/a: sri kol 28, 2013 11:28 am
Lokacija: Karlovac
Kontakt:

Prijedlog za novi podforum

Post Postao/la darioklc » pet ruj 19, 2014 11:22 am

Neznam jel ideja dobra ili nije, ali čini mi se zgodnim kada bi imali tematiku recepti a da u njoj budu stilovi piva.
Recimo Imperial Stout a u toj temi samo napisani probani recepti sa nekim opisom itd.
U podforumu Tehnike se isto mogu naći recepti ali to je sve porazbacano.
U svakom slučaju bi to puno pomoglo početnicima da mogu malo uspoređivati stilove i razlike piva unutar određenog stila.

jedvagenij
Postovi: 5
Pridružen/a: uto ruj 09, 2014 2:43 pm
Lokacija: Dubrovnik

Post Postao/la jedvagenij » pet ruj 19, 2014 2:54 pm

Bilo bi lijepo imati sve na istom mjestu :)

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pon ruj 12, 2016 9:19 am

Stara, i po meni jako životna zamisao. :idea: :hmelj: :zivjeli2:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pon ruj 12, 2016 9:26 am

Dobra ideja, ali takav podforum bi morao bit jako dobro moderiran, jer inaće bi samo nastao kaos u stilu Najbolje pšenično teme:
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=4115
Neko znanje iz takve nemoderirane teme na 16 stranica sa hrpom spama je jednostavno nemoguće izvuć.
slika

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pon ruj 12, 2016 9:48 am

Poljo u pravu si ako bi se dozvolilo da svatko postavlja pitanja i daje mišljenja i odgovore .
Zamišljam a molim i nadopune ovako nešto.
Podforum - Recepti - kategorija -Belgian ale - Witbier
Objavim svoj recept i opaske -recenzije i nitko ništa ne komentira , poslije stavi Donn pa gorann i redom .Sve kritike i zapažanja bi bilo dozvoljeno artikulirati recimo u temi bolesti i mane piva . Uglavnom dalo bi se .. :wink:
Vodilja neka bude BJCP , a bar na ovom forumu ima dovoljno astro-fizičara da sve to lijepo poslože :D
Bolje malo pivo nego veliko hvala

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » pon ruj 12, 2016 11:22 am

Možda bolje da se u naslov teme unese naziv stila ili možda šifra iz BJCP-a.
Nema smisla raditi podforume s obzirom na ovako malu količinu postova, a i dosta ljudi ima svoje teme u kojima pišu sve svoje recepte...

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » pon ruj 12, 2016 11:35 am

sve je to super kad se postave moderatori foruma... :D

trebalo bi i na ovom normalnom dijelu bit dosta moderatora IMHO jer recimo u temi inox kosare za cijeđenje koja je relativno friska nakon 5-og posta se raspravlja odkud dolazi riječ inžEnjer i slicno :D

tak da kad bi se ovo malo rascistilo i kad bi postojala po svakoj kategoriji jedna "spam" tema di ljudi razglabaju u svemu i svacem usko ili manje usko vezanim za temu a u temi bas ono striktno bitno to bi vec bilo bolje...to iziskuje neciji trud i vrijeme i opet ce se nac neko pametan kom ce smetat sto mu je neko obriso post i sl :D

Po meni bi bilo super napraviti jos tema slicnih mojoj za nabavku sirovina (ovo apsolutno nema veze kaj sam ja pocetnik i zacetnik te teme) sa raznoraznim ducanima po kategorijama i stavit ju da bude sticky (jer ce se ova moja uskoro zagubit u podforumu sirovine pa pricam iz iskustva jel)... dosta se govori o cijevima spojnicama ovom onom i kad bi sve bilo sabrano na jednom mjestu bilo bi divotica :D
al otom potom
npr da izgleda ovako:
Oglasnik
---->Ponuda
----------->... ovo sto vec je nutra
---->Potraznja
------------>...ovo sto vec je nutra
---->Gdje kupiti?!? (teme kategorizirane po nekom kljucu npr)
------------> sirovine
------------> rhizomi i sadnice
------------> materijali za izradu ferm,....
------------> pive (ducani po regijama recimo)
------------> tocionici i sl.
------------> ......

onaj ko prodaje jednu kantu i sl bi i dalje bio u ponudi ili ako kupuje u potraznji al ducane za koje se zna da prodaju bubam inox cijevi koje koristi dost ljudi nek bude u ovom pa kad nekom zatreba nek se nadje.. _D
Zadnja izmjena: sharkyboy, dana/u pon ruj 12, 2016 11:44 am, ukupno mijenjano 2 puta.
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pon ruj 12, 2016 11:42 am

Sve može, ako ima volje. Evo ovaj Zlatkov Irish Extra Stout stoji u njegovom kutku( Zlatkov kutak) i za tri mjeseca sigurno se ne bi sjetio zaviriti u njegov kutak a baš bih kuhao IES. Znači pitanja , sugestije ,mišljenja upražnjavamo u njegovom kutku a njegov recept i još 10 recepata (drugih pivara )IE Stouta imam bez ikakvih komentara na drugom mjestu
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... 3032#73032
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pon ruj 12, 2016 12:28 pm

Sad sam se sjetio da je bila tema oko pokušaja sajta specijaliziranog za recepte, znači svrha koju bi ispunjavao taj predloženi podforum
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=5351

Sajt je na www.pivomanija.com i izgleda dosta dobro organizirano, ali materijala nema. Sve skupa 7 recepata.

Uostalom koja je svrha ponovnog otkrivanja kotača? Zašto jednostavno ne koristiti beerrecipes.org, beersmithrecipes.com ili neki sličan sajt sa provjerenom bazom recepata po stilovima?
:D
slika

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pon ruj 12, 2016 12:53 pm

Bar 80% postova unazad godinu dana je otkrivanje kotača.
Ajd dobro , onda ništa.
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » pon ruj 12, 2016 1:35 pm

zato sto je nase trziste i dobavka sirovaina i americko (a na takovim sajtovima poljo su masovno ameri) nejednaka :D pa je lako nac smjernice cca al precizno ne...ovak dobis iz prve ruke :D barem moj skromni doprinos razmisljanju
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
Tuff Gong
Postovi: 381
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 11:01 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la Tuff Gong » pon ruj 12, 2016 1:51 pm

Poljo je napisao/la:Sad sam se sjetio da je bila tema oko pokušaja sajta specijaliziranog za recepte, znači svrha koju bi ispunjavao taj predloženi podforum
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=5351

Sajt je na www.pivomanija.com i izgleda dosta dobro organizirano, ali materijala nema. Sve skupa 7 recepata.

Uostalom koja je svrha ponovnog otkrivanja kotača? Zašto jednostavno ne koristiti beerrecipes.org, beersmithrecipes.com ili neki sličan sajt sa provjerenom bazom recepata po stilovima?
:D
Jer iz baš prve ruke doznaš više o receptu. Još pogotovo ako si imao prilike probati to pivo na nekome od druženja, lako nađeš taj recept.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pon ruj 12, 2016 2:22 pm

A ako si ga probao negdje onda ti je vjerojatno lakše naći ga u temi majstora pivara ili ga priupitat direktno, nego tražit u temi po stilu i nadat se da ga je majstor pivar upisao i tamo :idea:
slika

Odgovori