snimanje za RTL

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Babce
Postovi: 2
Pridružen/a: pon ožu 24, 2014 12:48 pm

snimanje za RTL

Post Postao/la Babce » pon ožu 24, 2014 12:57 pm

Bok. Novinar sam RTL-a i napravio bih priču o homebrewingu. Zato me zanima tko bi od vas vrijednih homebrewera htio predstaviti što radi i kako se to radi pravo domaće pivo jer ljudi uglavnom pojma nemaju o tome da se dobro pivo može napraviti i doma. Idealno bi bilo ako ste u Zagrebu ili okolici, ali nije uvjet. Hvala!

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » pon ožu 24, 2014 2:51 pm

eh
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pon ožu 24, 2014 4:56 pm

obično se nakon ovakvih reportaža na sudionike nakači inspekcija koja onda traži i traži dok nešto ne nađe, pošto nas po novom ne mogu kazniti zbog piva...poznaniku su tako nakon reportaže u lokalnim novinama opalili kaznu jer su mu u traktoru kojeg ne koristi uopce našli neku staru ložu umjesto dizela... uz dužno poštovanje al riskantno je sudjelovat u ovakvim reportažama :lol: :lol:
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » pon ožu 24, 2014 5:34 pm

Ja Eventualno Bih Ako Njega Eliminisete!! He, he!! :lol:
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
Alivio
Postovi: 1071
Pridružen/a: sub lip 05, 2010 11:53 am
Lokacija: SB

Post Postao/la Alivio » pon ožu 24, 2014 5:47 pm

Naslov emisije će biti (kao što davno netko reče)
"ALKOHOLOM PROTIV DROGE"
:brewarmy: :brewarmy: :brewarmy: :brewarmy: :brewarmy:
Čovjek uči dok je živ i na kraju umire glup.

milcha
Postovi: 142
Pridružen/a: uto stu 10, 2009 6:36 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la milcha » pon ožu 24, 2014 7:34 pm

Mislim da ste zakasnili bar jedno 3-4 godine jer u Hr je bilo takvih reportaža i mislim da kuhanje piva kod kuće nije takva nepoznanica kako mislite,pogotovo ne u Zagrebu jer tu je i krenulo sve prije 6-7godina,a od tada vec imamo natjecanja,konferencije,otvaranje prvih pivovara,itd.Pozdrav.

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » pon ožu 24, 2014 7:57 pm

Na II nadtjecanju, lani, su bili s noveTV...ako se ne varam. Vrlo su povrsno to odradili.
Ako zelite cijelo dogadjanje popratiti tad provedite s nama cijelo popodne. Svedete li prilog na izjavu pojedinaca koje povlacite za rukav i u montazi izrezete bitno...tad sve nema smisla.
Pogledajte na forumu program dogadjanja pa osmislite glavu i rep.
Lanjski program je na ovoj temi,pregledajte da dobijete predodzbu:
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=3659
Ovogodisnji program je u izradi.
A najava III druzenja i natjecanja je tu:
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=4054
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » uto ožu 25, 2014 10:41 am

slika

Za ovakve senzacionalisticke naslove nema smisla uopce trositi rijeci i vrijeme, pa na kraju jos ispadnes posran. Hvala, ali ipak NE Hvala!

I NE MI NISMO ILEGALA!

Mozda smo u krivu (sto sumnjam) ali vecina nas je imala vec doticaj sa vasim kolegama i nitko jos do sada to nije odradio kako treba! Zbog toga i je tolika sumnja…

ZIVJELI!
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

bubamara
Postovi: 121
Pridružen/a: pon lis 11, 2010 9:16 am
Lokacija: Hvar

Post Postao/la bubamara » uto ožu 25, 2014 2:02 pm

Kako je ono napisao? "Da se dobro pivo moze napraviti i doma"?? Pa da, skoro tako dobro kao karlovacko ili ozujsko :roll:

Babce
Postovi: 2
Pridružen/a: pon ožu 24, 2014 12:48 pm

Post Postao/la Babce » uto ožu 25, 2014 3:14 pm

Hmm, nisam očekivao tako negativne odgovore. Prvo, mislim da ljudi baš i ne znaju da si zaljubljenici u pivo sami rade svoje. To znam po razgovoru s prijateljima. Svaki treći zna da pivo rade ljudi doma, a malo je tko vidio proces, pa makar i na televiziji (iako je nekoliko puta emitirana priča na nekoj od telki). Stvarno sam uvjeren da ljudi koji nisu u tim krugovima i ne posjećuju ovaj forum baš i nisu upoznati s cijelom pričom.
Što se površnosti tiče, na televiziji su priče uvijek barem u nekoj mjeri površne jer jednostavno u njih ne stane toliko toga kao na dvije stranice novina.
Namjera priloga bi bila pokazati da se dobro pivo može proizvesti i kod kuće, snimiti nekoga tko to radi da nam pokaže koji je proces i zašto uživa u izradi piva. Čisto da ljudi vide da to što piju iz flaše iz dućana nije ni sjena onoga što pivo može biti kad ga se radi za svoj gušt i ne našiba svime i svačime i da vide što im je potrebno da se i sami probaju okušati u tome.
Sugovornike u krajnjoj liniji mogu pronaći i izvan ovog foruma.
Stvarno nemam namjeru posrat nekoga tko nešto radi za svoj gušt. Ako netko želi, neka se i dalje slobodno javi.
Hvala na odgovorima.

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » uto ožu 25, 2014 4:28 pm

Ferdo je napisao/la:Na II nadtjecanju, lani, su bili s noveTV...ako se ne varam. Vrlo su povrsno to odradili.
Ako zelite cijelo dogadjanje popratiti tad provedite s nama cijelo popodne. Svedete li prilog na izjavu pojedinaca koje povlacite za rukav i u montazi izrezete bitno...tad sve nema smisla.
Pogledajte na forumu program dogadjanja pa osmislite glavu i rep.
Lanjski program je na ovoj temi,pregledajte da dobijete predodzbu:
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=3659
Ovogodisnji program je u izradi.
A najava III druzenja i natjecanja je tu:
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=4054
Ovome bih dodao samo jedno; Prije objavljivanja obavezno pokazati onima koji su u kadru i ako oni nisu zadovoljni nema objavljivanja. Moje iskustvo iz dva dosadašnja druženja sa novinarima je nažalost takvo da bez toga više ne bih u tome sudjelovao.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » uto ožu 25, 2014 5:40 pm

Babce je napisao/la: Sugovornike u krajnjoj liniji mogu pronaći i izvan ovog foruma.
Haha, ispred svakog dućana po periferiji sjede na gajbi žuje i cugaju. Idealni su sugovornici, temu razgovora možete birati sami, a o pivu su stručnjaci. :twisted:
Preporuka,
Nastavi pratiti forum, dođi na naša neformalna druženja bez kamere, jedi i pij s nama. Nakon nekoliko godina, tko zna, možda se u tebi probudi Michael Jakson?
http://www.beerhunter.com/
Ako nisi znao da je to bjelac po rođenju i da se ne bavi pjevanjem i pedofilijom tad je prerano za dokumentarce opivu.
U suprotnom, iskrene isprike.
Zadnja izmjena: Ferdo, dana/u uto ožu 25, 2014 5:52 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
PriMarius
Postovi: 510
Pridružen/a: sri stu 24, 2010 6:03 pm
Lokacija: zagreb

Post Postao/la PriMarius » uto ožu 25, 2014 5:46 pm

Mislim da većina odgovora nejde tebe osobno, naravno, već općenito situacija u kojima su se ljudi našli - osim ak način poslovanja svojih kolega ne doživljavaš osobno...

Hmm, nisam očekivao tako negativne odgovore.
Ljudi govore iz iskustva kaj im se desilo u par navrata i susreta s istim principom - zanimljiva priča jednom novinaru koji onda izvuče stvari iz konteksta - kak se to dešava i općenito u člancima, pa se ljudi onda moraju tužakat za klevetu i sl...

Stvarno sam uvjeren da ljudi koji nisu u tim krugovima i ne posjećuju ovaj forum baš i nisu upoznati s cijelom pričom.
Ovak onda možeš napravit priču o bilo kojem hobiju koji izlazi van okvira - pogotovo u današnje doba kad su ljudi navikli da im je sve servirano i sve ih je više koji smatraju da se niš nemre sam napravit jer je jednostavnije kupit

Što se površnosti tiče, na televiziji su priče uvijek barem u nekoj mjeri površne jer jednostavno u njih ne stane toliko toga kao na dvije stranice novina.
E u ovom i je problem - ako se već radi reportaža o bilo čemu, odlika pravog novinara bi bila istražiti o priči toliko da prvo i prvo postavlja svrsishodna pitanja, te kasnije u montaži može odlučiti koji dijelovi ostaju a koji su nebitni - a ne 'što vas je potaknulo da se bavite ovim hobijem' i onda iz nečijeg 15minutnog izlaganja izvuče stvari koje krivo portretiraju i hobi i osobu...
Ali to se opet svodi na ono kaj sam prije napisal - svi žele doć do podataka odmah i da su im odgovori servirani... zato se novinarstvo i svelo na ponavljanje istih stvari svake godine - gužve na autoputu / najhladnija zima u zadnjih miljardu godina / ako ste mislili da vam je do sad bilo loše / (ubaci ime neke disney pristojne curice koja se otela kontroli u pubertetu) pokazala guze / kontroverzno ovo-ono koje se kosi s moralom markičke / u sljedećem nastavku marisol pogledajte... itd... a nakon informativnih emisija i sijaseta reklama za stvari bez kojih nemožemo, po ko-zna kojiput repriza iste tri sezone dva i pol muškarca (od dana ranije da se prisjetiš kaj si gledal i nova (stoti put) ista epizoda) prije čega je svi vole raymonda jer to nismo dovoljno puta vidli pa neki VanDame/Lundgren/Stallone akcija koja je tek 200 puta prikazana pa nismo sigurni jel uvijek na istom mjestu uleću reklame, ali one se barem mijenjaju, nisu iste pri svakom prikazivanju... jedva čekam sam u kući 1-3 i ovaj Božić - oh shit, odjavil sam TV pretplatu...

Namjera priloga bi bila pokazati da se dobro pivo može proizvesti i kod kuće, snimiti nekoga tko to radi da nam pokaže koji je proces i zašto uživa u izradi piva.
Kaj nije neki TV snimal Admina prije cca godinu dana - kaj je bilo s tim??

Čisto da ljudi vide da to što piju iz flaše iz dućana nije ni sjena onoga što pivo može biti kad ga se radi za svoj gušt i ne našiba svime i svačime i da vide što im je potrebno da se i sami probaju okušati u tome.
Frend me davnih dana pital da zakaj kuham pivu doma kad ima u dućanu za kupit, pa sam ga pital jel kuha on juhicu sebi doma. Rekel je da naravno - ja pitam da zakaj kuha kad ima u dućanu za kupit gotove juhe i instant jela. Mislim da mu nije bilo skroz jasno, ali jebiga...
stin...stern...st'nning
numzph-numonh, bleeargh...

if you don’t like it, it probably wasn’t meant for you...

hahahahahahahahah hahahahah jač crč majkemmm... (Tinl)

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » uto ožu 25, 2014 8:51 pm

PriMarius je napisao/la: Namjera priloga bi bila pokazati da se dobro pivo može proizvesti i kod kuće, snimiti nekoga tko to radi da nam pokaže koji je proces i zašto uživa u izradi piva.
Kaj nije neki TV snimal Admina prije cca godinu dana - kaj je bilo s tim??
Je, HRT, polasatna emisija o pivu u hr... trebalo bi van negdje pred nogometno... Nadam se da nisam nigdje spomenuo kadu... :)

Nažalost moram potpisati Primariusov odgovor, susreti sa medijima su najčešće neslavno završili (čast iznimkama) i ljudi nemaju želju izlaziti u medije s nečim što primarno rade samo i jedino za svoj gušt... one koje zanima kuhanje piva nas nađu i pridruže nam se kroz ovaj forum i to je to...

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri ožu 26, 2014 8:32 am

Babce, ako si pravi novinar/istraživač, frka od face, u roku nekoliko mjeseci naučit ćeš osnove spravljanja piva po ovome forumu (jer ti je to najlakši put do rješenja ove teme) i onda ću ja, s tobom u glavnoj ulozi napravit' dokumentarac o kućnom pivarstvu. Kad to bude gotovo, možeš dalje radit s istim što ti srce zaželi.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori