Beer fest u budimpešti..

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » pet svi 25, 2012 1:06 pm

nisam ni znao da forinte još postoje, mislio sam da su prešli na euro, uglavnom dobar info, nemoram kupovat eure :)
Nego, ima li još zainteresiranih iz dalmacije?

mah
Postovi: 23
Pridružen/a: sri svi 09, 2012 11:04 am

Post Postao/la mah » pet svi 25, 2012 1:08 pm

petro je napisao/la:Iz iskustva znam da ljudi kad idu preko granice većinom mjenjaju lovu kod nas,pogotovo kad je rijeć o 'lijevim valutama' tipa forinta i kruna.Niti jedna mjenjačnica ne daje lovu po srednjem tečaju,imaju samo kupovni i prodajni.Za istu svotu kuna dobiješ više jednica xy valute ak mjenjaš po srednjem tečaju nego po prodajnom.Mislim,dečki ne budu nosili par soma eura al ušparali bi si za koju pivu više a i ne bi morali tražiti mjenjačnicu koja drži forinte.
Pa, ja sam upravo rekao kako bi bolje prošli, tj da mjenjaju kune u forinte u pešti. A tamo u svakoj mjenjačnici mjenjaju kune, i bolji je tečaj nego kod nas...

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » pet svi 25, 2012 1:49 pm

Ja imam drugačija iskustva u poslu al nema veze.Npr.tečaj po kojem ja mogu kupiti je povoljniji nego s ove mađarske stranice:
http://napiarfolyam.hu/

Kum je imao negativno iskustvo prošle godine na granici kad je morao platiti kaznu 10.000 kn u forintama i oderali su ga kod mjenjanja love.
Dečki će ionako nositi manje para pa ne bi ni ovak ni onak puno ušparali,možda za koju pivu više.

Fulir
Postovi: 35
Pridružen/a: ned svi 13, 2012 3:17 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Fulir » pet svi 25, 2012 2:40 pm

Dječaci,

hungari vas deru prilikom promjene valute, naravno piše malim slovima :)

ponegdje imaju iznos koji minimalno mjenjaju

plaćam karticama pa nemam problema

imate otvoren i HardRock cafe u Pešti

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » uto svi 29, 2012 2:21 pm

BUMP!

Za jedan auto znam da ide, jel ide jos tko!? Ima mjesta mozda u autu?
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » uto svi 29, 2012 2:45 pm

Ima toga još, samo skrolajte doli, čak ovaj vikend imaju dva beer festa, inače sve su manje izgledi da ja idem :(

http://www.budapest-tourist-guide.com/e ... apest.html

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sri svi 30, 2012 7:11 pm

Kod: Označi sve

The festival takes place on the lovely Mikszáth Kálmán Square and Szabó Ervin Square near the Hungarian National Museum between Múzeum körút and József körút. 
Znaci ovo ce biti na 2 lokacije? Hoce li biti potpuno identicna ponuda ili sta?

medo28
Postovi: 1
Pridružen/a: sri svi 30, 2012 12:37 pm

Post Postao/la medo28 » čet svi 31, 2012 7:32 am

Pozz ekipi i sretan vam put uz puno dobre pivice :) ja bum nazalost,sam pratil utiske prek foruma obzirom da sam na sljaki u rusiji :( .Od jucer sam clan foruma i jedva cekam doma na g.o.da probam nekaj skombinirati od vasih recepata kaj sam jucer procital :D

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » ned lip 03, 2012 7:20 pm

Dojmovi, dojmovi, dojmovi!!!

Admin, Matt, Marko??? :)
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » ned lip 03, 2012 9:47 pm

Budem ja prvi :)

Dakle, svakome ko nije išao neka bude žao :)

Festival je iako relativno malen bio dobro organiziran. U ponudi po navodima oko 70 piva no složili smo se da ih je možda bilo i nešto manje.

Uspjeli smo probati 37 vrsta piva i složiti se da su sva većinom bila sasvim solidna. Jedno je bilo pokvareno, jedno jako loše i jedno relativno loše. Isto tako zaklučak je da je bilo i relativno malo stvarno uzbudljivih piva no definitivno smo probali i par stvarno odločnih piva. Dosta piva je spadalo u kategoriju svjetlog i tamnog lagera (većinom iz malih pivovara) no bilo je i piva sa bazgom, narančom, raznih hibrida klasičnih engleskih stilova koji su hmeljeni američkim hmeljevima.

Od piva koje su se istaknule bih naveo:

Hara'Punk - Papap O'hara, porter sa dimljenim sladom i američkim hmeljevima, zanimljivo pivo no sudar dva stila s kojim nismo bili jako sretni.

Fullers - ESB, Black Cab (statut koji je tek izašao nan tržište) te London Pride iz pravog engleskog casca koji je pred nama načet. Fullers ne bih posebno opisivao no svi koji su probali njihova piva znaju da se radi o jako finim klasicima.

Zip's Brewhouse - Stout, English ale, Golden ale, Ginger lager. Sva četri piva su dobila visoke ocjene, mene se posebno dojimio Stout čiji prvi gutljaj odmah daje dojam da ste zagrizli u finu bitter čokoladu.

Bors - Little John, Tuck Barat i Sherwood. Little John iako jako punog tijela i na prvu mirisa po Cascade hmelju brzo gubi miris i pretvara se u dosta nezanimljivo pivo. Tuck Barat je jako fina belgijanka i definitivno spada u top 5 piva showa. Sherwood je stout jako punog tijela, optimalno hmeljen i nakon dulje diskusije mu je dodjeljena titula najboljeg piva na festivalu.

Bitterfly - Belgian IPA je konkurirao sa Sherwoodom za prvo mjesto. Više APA nego IPA zbog intenzivnog hmeljenja Cascadeom, punog tijela, jako doboro izbalansirano pivo. Djelo je hombrewera...

Bilo bi sramota ne spomenuti i zadnje pivo dana, Kaltenecker - B27, odnosno izvrstan no prokleto skup (25kn deci) barleyvine. Ime B27 potiče od početne gustoće od 27Plato tj oko 1.115 SG.


Osim dobrih piva upoznali smo homebrewere iz Mađarske i Slovačke. Fino popričali, popili koje hladno i načelno dogovorili suradnju i druženja. Kod njih se organiziraju festivali i natjecanja na kojima bi bilo zanimljivo sudjelovati. Više o tome nakon što razmijenim par mailova i vidim događaje, datume i sl.

Šaljem samo dvije slike koje imam na mobitelu a ostatak kada pokupim slike od Marka i Matta.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » ned lip 03, 2012 10:11 pm

Vidim da ste se jadni namučili. :evil:
Volim ih zahmeljene.

zlander
Postovi: 117
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 12:59 pm
Lokacija: lj - slo

Post Postao/la zlander » ned lip 03, 2012 10:12 pm

Odlicno :)

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » ned lip 03, 2012 10:19 pm

zanimljivo !.za usporedbu ,gdje bi završile naše u usporedbi s probanih 37.što bi trebalo popraviti osim etiketa :wink:

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » ned lip 03, 2012 10:29 pm

@badem - teško reći, naših domaćih sam probao i boljih i lošijih od piva u budimpešti pa ono... :) treba otići pa osobno posvjedočiti..

Ako neko ima vremena i volje upravo sam vidio da ima i homebrew fest u Poljskoj za 2 tjedna:
http://en.festiwal-birofilia.pl/

Duplo dalje od Budimpešte no nije na kraj svijeta :) Ja se bojim da neću ići ove godine jer sam tek danas saznao no budem složio neki kalendar da se mogu ovakve stvari više unaprijed ubilježiti i planirati.

Avatar
Matt
Postovi: 1330
Pridružen/a: sub vel 13, 2010 10:44 am
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Post Postao/la Matt » ned lip 03, 2012 10:44 pm

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
HOMEBREWING OD 1997
PIVSKI SUDAC OD 1999

http://www.hrvatskohomebrewprvenstvo.beer

Odgovori