godišta i informacije

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
TomCat
Postovi: 2
Pridružen/a: ned sij 28, 2018 1:06 pm
Lokacija: Lipovljani

Re: godišta i informacije

Post Postao/la TomCat » pet vel 02, 2018 5:16 pm

Pozdrav svima!

Moje ime je Tomo, 74. godište. Imam ženu, dva skoro odrasla sina, psa pudla Juru i živu punicu ...
Limar po struci. Ako nekome treba kakva inox bačva, burence ili slično - samo ne zovite. :lol:

Do prije godinu dvije pivo nisam volio ni pomirisat' a kamo li popit. No zbog posla dosta putujem pa sam vani probao razne craft pive i ugodno se iznenadio. I mislio sam si šteta što tako nešto nema i kod nas.
A onda odem na Internet i naiđem na ovaj forum i ugodno se iznenadim. I tu sam već par mjeseci.
Forum mi je mrak, saznao sam hrpu stvari koje su me zanimale i odluka je pala - odoh u kuhare.

Neki dan je doma stigla "Vesela mašina" iz firme Submarine i već SUTRA (subota) SE KUHA PRVA RUNDA.
Mislio sam Bohemian Pilsner ( žena mi Češkog porijekla) ali me Poljo pokolebao.

Ide ipak Engleski Amber- IPA.

A Pilsner ću u nedjelju. Pa ipak dok malo steknem znanja :lol: :lol:

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: godišta i informacije

Post Postao/la Poljo » pet vel 02, 2018 9:32 pm

Poljo je najveca posast i problem ovog foruma 🍺
slika

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Re: godišta i informacije

Post Postao/la mali badem » sub vel 03, 2018 2:35 am

Tom cat , :hmelj: :pivo3: :hmelj: pozdrav tebi .
nedaj da te itko pokoleba u ovoj izdašnoj zanimaciji koja kvari san i fantastičnim okusom nagrađuje dan. kreni i prti priču , čitaj, položi vozački...rasteš koliko je i tvoje znanje i trud kroz/vrijeme...- hm , kao i u ostalim vještinama ..
napominjem- zajebavaš i sebe i nas ako ne pročitaš osnove koje su na forumu , trošiš vrijeme i svoje i naše u želji za pomoči Tebi ...sto puta je rečeno a naši majstori utekli su u mir i svojtu več ooodavno ( oni od kojih sam dobio SVE - i kvasac i hmelj i volju i slovo i naputak) bez želje da više slova vele opet i ponovo novom valu...ili su poletjeli u oblake tržišta pa ih štipa brojka , kuna i plača za dečka koji nema boju ali hoče preživjeti svojim radom..... zaroniti treba u dubine početka.. i kombinirati sa guglom i puno dučana, foruma koji nude riješenja , blogova i vlakova i mostova ....

drago mi je da si u godištima.. slutim da si ozbiljan , ako zapneš možemo i na PM
srdač poz .i Tebi :hmelj: :pivo3:

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: godišta i informacije

Post Postao/la erda » sub vel 03, 2018 7:33 am

Poljo je napisao/la:
pet vel 02, 2018 9:32 pm
Poljo je najveca posast i problem ovog foruma 🍺
Priča se da Poljo ima fantastičan English Porter...

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: godišta i informacije

Post Postao/la erda » sub vel 03, 2018 7:35 am

TomCat je napisao/la:
pet vel 02, 2018 5:16 pm
Pozdrav svima!
Moje ime je Tomo, 74. godište. Imam ženu, dva skoro odrasla sina, psa pudla Juru i živu punicu ...
Limar po struci. Ako nekome treba kakva inox bačva, burence ili slično - samo ne zovite. :lol:
Pa di si generacijo...

Avatar
radobolja
Postovi: 6
Pridružen/a: pon vel 12, 2018 10:58 pm
Lokacija: Mostar

Re: godišta i informacije

Post Postao/la radobolja » pet vel 16, 2018 11:07 pm

Pozdrav, ja sam Ivo,
-'75 godište
-građevinac
-kuham oko 4,5 godine, prvo kuhanje sam imao 9/2013
-prvi put čuo za HB nekoliko mjeseci prije kuhanja, od prijatelja Dannyja koji je počeo kuhati i dao mi svoje pivo, te pozvao me na druženje pivara u Mostaru, tako je počela ljubav i prikupljanje opreme kao i prvo kuhanje.
-Prvo pivo, american red, je neočekivano dobro ispalo. Kuhano all grain kao i sva ostala. Prema receptu od kolege Djulbe, nabavio sirovine od našeg lokalnog dobavljača, svježi hmeljevi aurora i cascade su dali divnu aromu. A da o punoći ne govorim, caramel je odradio svoje. Što bi jedan znanac rekao "kako je gusto, kao da puru jedem" :D
Svatko tko je probao bilo mu je dobro, eto nahvalih ga i ja :mrgreen:

Odgovori