godišta i informacije

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

godišta i informacije

Post Postao/la 400d » sub ožu 19, 2011 6:55 pm

ljudi, koja smo godišta?

- bilo bi mi zanimljivo znati dobnu strukturu članova foruma?

- čime se bavite u životu?

- koliko dugo kuhate?

- gdje ste prvi put čuli za homebrewing?

- kakvo vam je ispalo prvo pivo?


da krenem od sebe:

- ja sam 1982. godište :D

- bankar :oops:

- kuham pivo već 5 godina

- prvi put sam probao domaće pivo kod brata od svoje sadašnje cure (dakle dugo smo u vezi, držim se još, ne dam se :lol: )

- prvo pivo mi je bilo pale ale all grain kit i ispalo je jako dobro (nisam imao termometar, hidrometar, niti sanitacijska sredstva ) :roll:

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » ned ožu 20, 2011 7:35 am

80 godište
carinski otpremnik
kuham oko 2 god - pijem od osmog razreda :D
prvo domaće pio sam u medi, za homebrewing sam čuo na forum.hr od Ferde :) Ferdo svaka ti dala (ako možeš) :twisted:
Prvo pivo bilo je all grain po nekom receptu za pošetnike iz knjige Pivo iz vlastitog podruma. Vrilo je u otvorenom loncu i flaširano u boce od jamnice. Cijela šarža je otišla na probavanje i uvjeravanje poznanika da se stvarno može napraviti pivo doma.

Evo slike prvoga:
slika

a tu su i ostale slike: http://www.facebook.com/album.php?aid=9 ... 763cd5455d

Prije sam kuhao kad stignem, ali u zadnje vrijeme svaki drugi tjedan 50ak lit, stvaraju se zalihe za ljeto!

I to je to, živili!

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » ned ožu 20, 2011 11:48 am

- 1985. godiste

- apsolvent elektrotehnike (mislim da to nikad necu dogurati do kraja)

- kuham nekih 4-5 mjeseci

- zanimljivo je da nisam cuo za homebrew. Odjednom mi je sinulo da bi kuhao pivo,otisao na net i tako je sve pocelo. Prvo domace koje sam probao je bilo moje prvo koje sam skuhao.

- Prvo kuhano je bilo od Back ekstrakta, aurora hmelj i winsdor kvasac! Nista posebno ali je bilo fantasticno :D

Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la Beca » ned ožu 20, 2011 12:53 pm

-77. godište

-inženjer prometa, radim kao poslovođa održavanja u jednoj cestarskoj firmi

- prvi put kuhao u 8/2010

- prvu turu bacio jer se ukiselila

- sve ture koje sam skuhao su all grain

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Post Postao/la frici » ned ožu 20, 2011 8:48 pm

76.godište,radim kao poslovođa,prodajemo poljoprivredne strojeve i traktorske dijelove.
Na homebrewing sam naišao sasvim slučajno na internetu.
Prvu turu sam kuhao u svibnju prošle godine,bilaje po nekom receptu sa njemačkog foruma.Nešto sam zeznio jer je bilo jako loše.
frici

Avatar
Braxator
Postovi: 70
Pridružen/a: ned sij 09, 2011 8:48 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Braxator » ned ožu 20, 2011 9:06 pm

Ukratko o meni:

- 80-to godište
- elektrotehničar, radim u IT servisu
- prvi put kuhao 10/2010 (8l)
- prvo kuhanje zbog dodane količine šećera i temperature iskuhavanja nije ispalo najbolje ali je se dalo piti 8)
- drugo kuhanje je bilo puno bolje, kuhano je crno pivo (cca 12l) koje je imalo punocu i postojanost pjene kao Guinness jedina zamjerka je bila gorčina koja je nekako prevladavala, nakon druge čaše u ustima je ostajao gorak okus...
- treća tura se čeka (20l) i sljedeća sprema za kuhanje :)
Nije sve tako tako sivo kad imaš s nekim otić' na pivo!

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Post Postao/la frici » uto ožu 22, 2011 10:23 am

Ajmo ljudi,upoznavanje!
frici

zlokobni
Postovi: 58
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 3:28 pm

Post Postao/la zlokobni » uto ožu 22, 2011 12:37 pm

moje ime je zlokobni i pivoholicar sam...

rođen sam friško - 1975-te u zagrebu. sa 33 iz glavnoga sam grada emigrirao u veliku goricu, te postao turopoljec

na ideju sam dosao, na poticaj izraelskog kolege, cije sam pivo probao za boravka u njegovom homelandu. do tada nisam znao da se to moze...
kuham cca 2god, prvo pivo samo od ekstrakta- coopers kit, a zatim partial mash ekstrakt sa specijalnim zrnjem. prvi all grain skuhao prekjucer.
sve pive su mi bile pregorke, jer sam priglupi tupson...(osim ove zadnje, koja nadam se- nije)


inace sam informaticar-sistemac (>15 god iskustva), jos malo pa diplomirani. tek mi je 36 - stignem, polako... hehe (sad bi me stara majka potegla iza uha)
radim u velikoj farmaceutskoj kompaniji

zena+1 dijete+pas

jebate, sad sve znate!
zalijevaju li se akvarijske biljke?

prosjecan
Postovi: 1
Pridružen/a: čet ožu 24, 2011 10:45 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la prosjecan » čet ožu 24, 2011 11:06 am

ja sam ko što alter ego kaže - prosječan.

što to zapravo znači? pa, ono... nemam tajnih obožavateljica, tek tri TRAJNE, od kojih jednu dvonožnu (komotno može bit manekenka na Oktoberfestu, tak je plava :D) i dvije četveronožne koje mijauču.
prva mi se najviše veseli kad NISAM, a druge dvije kad jesam doma jer onda znaju da je na redu maženje i klopa.

Godište 1981.

Zanimanje - trenutno prodavač u IT sektoru, zapravo microsoft certificirani profesionalac, ergo mreže računalne i sve što uz to ide.

Pivo u životu skuhao nisam, a probao bih pa dođoh vidjet što mi sve za to treba i kako se to radi.

Preferiram tamna piva (otočka su mi draga, od domaćih svakako Velebitsko) iako ću popit rado i lagano svijetlo te ona ženska aromatična voćna belgijska.

Nekad davno dok je ponuda bila puno skromnija beershop mi je bio mjesto za nabavu "egzotike".

Danas sam nešto stariji pa bih se sam okušao u proizvodnji recimo gajba/mjesec.

Bacam se sad na iščitavanje foruma i tražim savjete i popis opreme za kuhanje, pa ćemo onda na sirovine i spremit prvu turu za praznik rada.

Do čitanja - živili!
...proud to be tolerant, plead to be ignorant...

Avatar
scorpioX
Postovi: 94
Pridružen/a: ned srp 27, 2008 1:23 pm
Lokacija: Beograd

Post Postao/la scorpioX » čet lip 30, 2011 12:14 am

-75. godiste

- informaticar po struci, mada se ne bavim time vec neko vreme

- iako imam iskustva sa homebrewing-om, pivo kuvam od skoro.

- prva tura je bila kombinacija ekstrakta i meda (vise meda nego ekstrakta, tj. braggot), ali nije dospela do flase posto se ukiselila u fermentoru.

- jos uvek radim samo sa ekstraktom, ali cu polako praviti tranziciju ka all grain. Malo se brinem kako ce to da ide, s obzirom da sam vec nekoliko puta morao da zovem mastore za otpusivanje cevi u stanu.

Trenutno mi je najveca preokupacija smisljanje recepta i proizvodnja ture za kraj septembra posto tad treba da se rodi naslednik.

Avatar
nrs
Postovi: 60
Pridružen/a: sri vel 17, 2010 12:57 am
Lokacija: zg

Post Postao/la nrs » čet lip 30, 2011 12:48 am

bok!

ja sam 74g iz zg-a

po struci elektrotehničar.

servisiram bankomate marke diebold

prvu domaću pivu probao sam od šegrta marka :) i tada smo njegov brat željko i ja počeli kuhati. to je u početku naravno bio back + aurora :)

poslije smo kombinirali i slad sa back-om , no zadnja tura je bila all grain :D i čekam željka da se vrati sa brača i u ned pretačemo! ;)
nrs

Avatar
mad_alchemist
Postovi: 384
Pridružen/a: uto lip 14, 2011 11:18 am
Lokacija: Istra

Post Postao/la mad_alchemist » čet lip 30, 2011 2:00 am

pozdrav...
relativno sam novi član tu, mlađi od većine, ali ne dam se :)

'87. godište, apsolvent strojarstva, sad ću brzo bit mag. ing., iz središnje Istre, okolica Pazina...

pivo pijem od kad mi je stari dao gut favorita prije kojih 20 tak godina... a kuham ga... pa nekih 3-4 godine već

Prvo je bilo eksperiment s vlastitim sirovinama (svim) i ispalo nešto alla primordial hoegaarden tzv. smrekovača

kasnije je usljedilo prvo pravo, all grain porter i ispalo je ala guinness u limenci

nakon toga je bilo izleta u weissbier, Irish red ale, trappist dubbel, nekakav brown gruit ale itd... sve veoma uspješno :D

inače se fokusiram na belgijski tip aleova, nešto malo irski crveni i medovinu. Dosta proučavam i eksperimentiram s gruitom, ilitiga pivo bez hmelja s ljekovitim travama (pelin, kadulja, stolisnik, divlji hmelj, divlji pelin...) Trenutno u fazi povećanja kapacitata na cca 100 l per brew

ako nešto još treba, pitajte...

slainte, skal, prost, cheers, živili....

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » čet lip 30, 2011 7:25 am

Bok, mladići.
_ moje godište 1949.
_ zanimanje: dipl. ing. elektrotehnike,
_ radim kao nastavnik u tehničkoj školi,
- kuham od 1996.g. i to samo od sjemenki,
- za homebrewing sam saznao iz knjige "more homebrewing favorites" koju mi je supruga kupila u algoritmu,
- prvo pivo koje sam skuhao bio je irish staut, koji sam nakon prvog kušanja htio proliti, jer je imalo okus po spaljenoj auto gumi, ali nakon par mjeseci se dalo piti.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

mirko
Postovi: 203
Pridružen/a: sub tra 02, 2011 12:48 am
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la mirko » čet lip 30, 2011 8:43 am

pozdrav svima!

pripadnik sam mlađeg dijela foruma, i godinama i iskustvom (1991. godište).
dosad sam napravio dva piva i bio sam zadovoljan njihovim okusom pa treće upravo vrije :)
radim od zrnja, zasad još u platnenoj kesici, dok ne steknem uvjete i iskustvo za povećanje količine.
inače studiram elektrotehniku u zagrebu, a pored toga zanima me i sve ostalo :D
ne kuham dugo, ali čini mi se da bi mi to mogao postati stalan hobi.

na kraju, velika pohvala članovima foruma zbog njihove kolegijalnosti i volje da svima pomognu.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » čet lip 30, 2011 1:24 pm

Koliko elektrotehnicara na ovom forumu :D

Odgovori