godišta i informacije

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » pet stu 22, 2013 9:29 am

eeeeeee o tome ja govorim...
in fermantation we trust

domagoj_os
Postovi: 122
Pridružen/a: sub kol 31, 2013 6:05 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la domagoj_os » pet stu 22, 2013 10:17 am

Naravno, to bi bilo super! ;)

Zvonko
Postovi: 18
Pridružen/a: uto pro 21, 2010 1:43 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Zvonko » sri stu 27, 2013 10:59 pm

- 1972. godište (ta je bila dobra berba :-)
Živimo u ZGu u stanu: žena, dijete, mačak i ja

- po struci kemijski inženjer, a radim u prehrambenoj industriji, ali tu se nikada nisam susreo s pivarstvom

- kuham nekih 2-3 godine i do sada napravio nekih 25 šarži po cca 20L

- homebrew je krenuo iz zezancije jer sam htio kolegi koji se hvali svojim vinom donesti nešto svoje ali egzotično. Mislio sam da kod nas nitko živ ne radi pivu doma i ja sam se zarekao da ću ja to nekak napraviti samo jednom i natrljat mu to na nos. Onda sam krenuo istraživat po netu i naletim na ovaj forum i ostanem paf...ono i cure rade pivu a ja ne. E onda me krenulo...:-)

- Prvo pivo...ha ha to je bilo prestrašno - gazirani kiselkasti čaj od pive. Imao sam problem sa sirovinama i radio sve ono što sam iz foruma skužio da ne treba raditi: hmelj (čaj od hmelja), kvasac - pekarski, slad - bio-ječam kojeg sam sam uslađivao i sušio. Znao sam da nebu dobro ali htio sam testirati tehnologiju i dokazao sam si da mogu. Naravno pivu nisam bacio - sam sam ju napravio sam sam ju i popio. Sve što sam radio i radim je all-grain a u početku sam znao sam uslađivati ječam i sušiti ga u rerni(žena me špotala da nam stan smrdi po štali:-). Uvijek mi ga je falilo i onda sam ponekad dodavao sirup od ječmenog slada(ima ga u bio dućanu međutim to je skupa priča) ali daje ugodan okus i tamno-zlatnu boju. U početku kvasac uzgajao iz kupovnog piva (ne sjećam se više koje - možda Hoogarten). Po prvih 3 kg hmelja išao do Gregurevca, a nakon otvaranja beershopa se preporodio.

Eto toliko pozdrav svim kolega pivarima

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » čet stu 28, 2013 6:25 am

...mi mislili da smo sami, kad ono i ti kuhas pivo!?! :D
Dobro dosao, bolje te nasli i puno srece i veselja u daljnjem kuhanju ti zelim!
Zivila ti opcina!
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » čet stu 28, 2013 9:15 am

Dobro dosao!

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » čet stu 28, 2013 12:17 pm

Pozdravljam

saranoperka
Postovi: 7
Pridružen/a: uto pro 17, 2013 8:55 pm
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la saranoperka » uto pro 17, 2013 10:12 pm

Pozdrav,

78 sam godište.
Završio financije, nikad radio u struci :)
otišao drugim smjerom.........
Imao sam mnogo hobia u životu, lov, ribolov, off road, vinograd i vino,
homebrewing..........
Za sada toliko...

poz

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » sri pro 18, 2013 7:08 am

Welcome to the dark side... :zivjeli2:

Avatar
darioklc
Postovi: 281
Pridružen/a: sri kol 28, 2013 11:28 am
Lokacija: Karlovac
Kontakt:

Post Postao/la darioklc » pet sij 10, 2014 12:51 pm

Pozdrav!
83 godište iz Karlovca.

Dipl.ing.elektrotehnike, radim u struci, barem približno. :-)
Bavim se bicikliranjem pa naravno uz to ide i piva.

Inače mi je hobi skupljanje različitih piva, odn. bolje rečeno konzumacija različitih piva i sakupljanje čepova i slikanje tih probanih piva jer bi inače zatrpao kuću sa bocama i limenkama. :-) Do sada sam došao na brojku od nekih 500.

Homebrewing u glavi imam već godinama. Bio i na pivijadi u Magic beer room prošle godine i tu sam probao prvu domaću pivu ljudi sa foruma.

Prvo pivo mi je još u dubokoj pripremi. Za sada pokušavam saznati što mi treba od opreme, polako nabavljam ove jeftinije stvari i planiram kako napraviti skuplje. Hladnjak itd...
Ali nadam se da bi za jedno pola godine mogao biti spreman za prvo kuhanje. Tako da za sada samo čitam knjige i forum.

Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

Post Postao/la kajser » pet sij 10, 2014 1:24 pm

Pozdrav!

Bojan, leglo '88, inace iz Pule, ali prebivam u Zagrebu. Elektrotehnicar, tocnije automaticar po struci.
Radim u Sv. Nedeljskoj firmi koja se bavi automatizacijom pivovara (da, da 8)) diljem svijeta (Zagrebacka i Karlovacka su takoder nase softwareski op.a.). Tako da sam poslovno prosao 8+ pivovara po Rusiji, Ukrajini, Crnoj Gori i Rwandi. Jest da je u pitanju Heineken, Efes, InBev i ostali zli megaigraci pa se nemrem pohvalit da sam sudjelovao u proizvodnji neke finije pive od Kozela proizvedenog u Rusiji.

S divotom pive sam se tek na faxu upoznao, pohadajuci Tolkiens pa preko Scouta, Beershopa, vece ponude pive i zelje za uvijek novim pivom dosao s frendovima i do isprobavanja kuhanja doma. Kako zbog posla dosta putujem, rijetko kad imam vremena, ali tu i tamo se uguzim amrasu u garazu s nekim receptom da i ja sudjelujem!

Skupljam pivske flase i cepove, ali sve se nesto premisljam jer mi pomalo nestaje mjesta u stanu. Bio sam na zadnje 2. homebrewing eventa u Magic Beer Roomu pa sam mozda i vidio neke od vas.

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » pet sij 10, 2014 2:02 pm

Dobro došao među domaće pivare!
Nego koja je to firma u Svetoj Nedelji?
Ja sam od tamo i nisam imao pojma za vas...

Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

Post Postao/la kajser » pet sij 10, 2014 7:09 pm

Montelektro, tamo ulica iza vrtica. Nazalost, nemamo mini pivovaru za testiranje softwarea :lol:

http://www.montelektro.hr/

ige31
Postovi: 2
Pridružen/a: sub sij 11, 2014 6:52 pm

Post Postao/la ige31 » sub sij 11, 2014 7:15 pm

Pozdrav iz Rijeke!

'86 sam godište, kuham domaće pivo nekih 2 godine uz manju pauzu zadnjih par mjeseci.
Vraćam se u igru sa frendom pa reko da se predstavim, a sad odma idem u sekciju "potražnja" :lol:

Živili i čujemo se :zivjeli2:

Avatar
amras
Postovi: 74
Pridružen/a: uto svi 08, 2012 3:46 pm

Post Postao/la amras » ned sij 12, 2014 11:20 am

pozdrav bojane i dođi se uguzit sljedeći tjedan :D

zmajo
Postovi: 1
Pridružen/a: uto sij 14, 2014 4:34 pm
Lokacija: Župa dubrovačka

Post Postao/la zmajo » pon sij 20, 2014 7:38 pm

Zovem se Marijo. Iz Župe dubrovačke sam (7 km od Dubrovika Grada)Radim na benzinskoj73-če godište sam.Stari i ja imamo mali vinograd i naravno svoje vino i lozu. To podrazumjeva i izvedenice od loze(TRAVARICU, ROZULIN, ROGAČUŠU... Ove godine sam nešto smućkao i od kiwana koji je uzgojila moja mater i nije znala što s njim.) Volim i pivu,ali baš jako. Pa sam odlučio i složit nešto svoje.

Odgovori