Pozdrav svima i može li pomoć

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
NikolaPesic
Postovi: 2
Pridružen/a: čet svi 28, 2020 9:57 pm

Pozdrav svima i može li pomoć

Post Postao/la NikolaPesic » pet svi 29, 2020 2:00 pm

Pozdrav drugari i ljubitelji piva. Posle 20 godina iskustva u svakakvom pivu rešio sam da napravim svoje pivo i to mi je bila novogodišnja odluka. Kupio sam iz majstora komplet i do sada uspešno manje više napravio 10 tura ali sa extratom. Sobzirom da imam dobar deo opreme a da mi se bliži rodjendan supruga želi da mi dokupi opremu u vrednosti do 200eura kako bi prešao na all grein ako se tako pravilno kaže. Vidim mlin ima za 35eura ali bi mi trebao neki lonac i neki sud gde bi to ukompljavao za početak. Kakvi su oni enzio lonci ima 50litra za nešto malo para oko 7500din? Ako uzmem dva možda mi daju popust to bi bilo 15000din? I šta još fali? iskreno 2 gajbe tura je malo :) zato gledam ove sudove oko 50litra možda max 75 litra. Da li neko ima ove ezio inox? Pošto mogu samo vikendom da kuvam. Kolko jak grejač da stavim u lonac 3kw jel dosta i ko Vam ih prai može kontakt? Slavine? gde kupujete. Možda lažno dno ali od čega i kako da nadjem ? I gde da postavim pitanje u kom delu foruma malo sam nov sa ovim pa da ne pogrešim. A možda sam i previše napisao za prvi put ali eto želja je velika a rodjendan se bliži a ja imam samo eto ta par pitanja. Hvala ako moderator želi može i da podeli ova pitanja od predstavljanje ako je takoj po pravila. Živeliiii

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Pozdrav svima i može li pomoć

Post Postao/la Toples » uto lip 02, 2020 8:31 am

za ukomljavanje si nađi nešto ovakvo
https://www.njuskalo.hr/vrtna-oprema/pl ... s-29380224

jeftinije je, a to će ti biti bolja izolacija kod ukomljavanja, ja sam svoj još izolirao izvana da bolje drži
ja imam ovaj drugi po veličini od 80 litara a kuham ture od 40tak litara
save a tree - drink beer

Odgovori