Zahmeljeno druženje

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderator/ica: Poljo

WexZG

Re: Zahmeljeno druženje

Post Postao/la WexZG » sub vel 09, 2019 12:14 pm

miljek je napisao/la:
sub vel 09, 2019 11:17 am
Negdje mi zvoni da single hop IPA podrazumjeva dva hmelja - jedan za gorcinu (magnum), drugi za aromu? Da li je to tako, ili treba fakat raditi samo s jednim?
Mozes varat ko Nova Runda pa nazoves pivu C4, a u stvari je C5. :P

Generalno ako je SMaSH onda mora bit samo jedan kako mu ime veli. Obicno se uzme neki s vecim postotkom alfa, mada nije pravilo.

Poljo

Post Postao/la Poljo » sub vel 09, 2019 12:49 pm

WexZG je napisao/la:
sub vel 09, 2019 12:14 pm
miljek je napisao/la:
Negdje mi zvoni da single hop IPA podrazumjeva dva hmelja - jedan za gorcinu (magnum), drugi za aromu? Da li je to tako, ili treba fakat raditi samo s jednim?

Generalno ako je SMaSH onda mora bit samo jedan kako mu ime veli. Obicno se uzme neki s vecim postotkom alfa, mada nije pravilo.
Nije C5 nego M1C4 ;)

A tehnicki neces od tog magnuma na 60 dobit bitne razlike od npr simcoe citra itd. Pivovare ga zato koriste jer je jeftiniji.
Hmeljevi s visokim postotkom cohumelona nisu baš idealni igrači za 60min hmeljenje jer daju malo jaču, neugodniju gorčinu (cascade, centennial,...) Pa bi možda u slučaju tih hmeljeva imalo smisla zagorčit pivu s nečim drugim a da sve ostalo bude na tom hmelju.

Single hop podrazumjeva 1 hmelj kao što ime govori, ali ajde taj 1 za gorčinu od kojeg se ništa osim gorčine neće osjetit se često tolerira i ne broji.
Iako neki u smash eksperimentu žele saznat i kakvu gorčinu taj 1 hmelj daje pa je dobro naglasit da je zagorčeno s magnumom ili nečim drugim ako je.
slika

WexZG

Post Postao/la WexZG » sub vel 09, 2019 5:57 pm

Poljo je napisao/la:
sub vel 09, 2019 12:49 pm
WexZG je napisao/la:
sub vel 09, 2019 12:14 pm
miljek je napisao/la:

Nije C5 nego M1C4 ;)

U jbte.. nisam razmisljao kaj pisem. true.

Kempes

Post Postao/la Kempes » sub vel 09, 2019 11:49 pm

Pozdrav svima!
Nadam se da neću biti jedini početnik, do sada sam imao četiri kuhanja, tako da sam jako mlad što se kuhanja piva tiče, na žalost ne i godina života.
Svakako ću pokušati doći na okupljanje.
Upisao sam u tablicu što bi pokušao skuhati, svaki vaš savjet ili prijedlog mi je i više nego dobrodošao.
Na žalost domaćih kobasa nemam, ali imam domaćeg špeka. Možda ga kasnije uspijem progurat pod kobase.
Bolje piva u želucu nego kamen u bubregu

SYRe

Post Postao/la SYRe » ned vel 10, 2019 11:53 am

Bokić! Iako sam prešel hiljadarku skuhanih smatram se friškim. Znam da moja IPA za druženje nije u zadanim normama jel ima 9,2g po litri...bum se probal Vama iskupit kojom kilom domačih kobasa (kak sam i obečal) i kojom prgom domačeg sira. U slučaju da ne prihvačate ispriku...bum kuhal novu...nadam se d stignem!?
E sad pošto je ipak ovo moja prva IPA....bi pital? Naime prilikom hopa mi hmelj nije potonuo na dno...stavil samo 2 špekule(prelagano)...dail u konačnici bude arome manje???

Puyol

Post Postao/la Puyol » ned vel 10, 2019 3:03 pm

Kempes je napisao/la:
sub vel 09, 2019 11:49 pm
Pozdrav svima!
Nadam se da neću biti jedini početnik, do sada sam imao četiri kuhanja, tako da sam jako mlad što se kuhanja piva tiče, na žalost ne i godina života.
Svakako ću pokušati doći na okupljanje.
Upisao sam u tablicu što bi pokušao skuhati, svaki vaš savjet ili prijedlog mi je i više nego dobrodošao.
Na žalost domaćih kobasa nemam, ali imam domaćeg špeka. Možda ga kasnije uspijem progurat pod kobase.
Za pocetnika ti ovo i je super prilika da se upoznas sa malo iskusnijom ekipom, da cujes pokoji savjet, i da das svoju pivu na degustaciju. Tako da apsolutno mozes samo profitirat na ovakvim druzenjima.

Odgovori